text.skipToContent text.skipToNavigation
Fiyat
1827 TL
24708 TL
Marka
Diğer

Lastikler

510 ürün bulundu
div
ÜCRETSİZ KARGO
ÜCRETSİZ MONTAJ
ÜCRETSİZ KARGO & MONTAJ
4x4
Yaz Lastiği
D
B
71dB
1 adet
7.145,00 TL
ÜCRETSİZ KARGO
ÜCRETSİZ MONTAJ
ÜCRETSİZ KARGO & MONTAJ
4x4
Yaz Lastiği
D
A
71dB
1 adet
6.617,00 TL
ÜCRETSİZ KARGO
ÜCRETSİZ MONTAJ
ÜCRETSİZ KARGO & MONTAJ
Hafif Ticari
Yaz Lastiği
D
B
72dB
1 adet
6.672,00 TL
1 adet
6.447,00 TL
1 adet
8.244,00 TL
1 adet
6.901,00 TL
1 adet
7.226,00 TL
1 adet
10.209,00 TL
Hafif Ticari
Kış Lastiği
D
B
75dB
1 adet
6.155,00 TL
1 adet
7.743,00 TL
Hafif Ticari
Yaz Lastiği
C
B
69dB
1 adet
6.137,00 TL
Binek/Otomobil
Yaz Lastiği
B
A
71dB
1 adet
7.734,00 TL
ÜCRETSİZ KARGO
ÜCRETSİZ MONTAJ
ÜCRETSİZ KARGO & MONTAJ
Binek/Otomobil
Kış Lastiği
D
B
69dB
1 adet
4.310,00 TL
ÜCRETSİZ KARGO
ÜCRETSİZ MONTAJ
ÜCRETSİZ KARGO & MONTAJ
Hafif Ticari
Yaz Lastiği
D
B
71dB
1 adet
4.547,00 TL
ÜCRETSİZ KARGO
ÜCRETSİZ MONTAJ
ÜCRETSİZ KARGO & MONTAJ
Binek/Otomobil
Kış Lastiği
D
C
70dB
1 adet
8.141,00 TL
1 adet
4.489,00 TL
Binek/Otomobil
Yaz Lastiği
D
A
71dB
1 adet
8.918,00 TL
1 adet
8.425,00 TL
Binek/Otomobil
Yaz Lastiği
B
A
71dB
1 adet
4.322,00 TL
Hafif Ticari
Yaz Lastiği
C
B
69dB
1 adet
6.292,00 TL

Güncel oto lastik fiyatları için aradığınız bilgiyi bu sayfada bulabilirsiniz. Uygun fiyata lastik almak üzere fiyatları karşılaştırabilir, kışlık lastik fiyatları, yaz lastiği fiyatları ya da Lassa lastik fiyatları, Bridgestone lastik fiyatları özelinde aradıklarınızı hızlıca bulabilirsiniz. 

 

 

Lastik Modelleri ve Fiyatları

 

Oto lastik fiyatları marka özelinde ve ürün özelliklerine göre farklılık gösterebilir. Burada kış lastiği fiyatları ile yaz lastiği fiyatları veya 4 mevsim lastiklerinin fiyatları farklı olacaktır. Diğer yandan oto lastik özellikleri mesela yanak genişliği, kullanılan malzeme, diş derinliği gibi pek çok detay da yine lastik fiyatları için belirleyicidir. Oto lastik fiyatları için marka özelinde de fiyat farklılıkları olabilir. Burada önemli olan doğrudan fiyata değil gerçekten ihtiyacı karşılayacak olan oto lastik modellerine yönelmektir. Zira, doğru lastik seçimi ile çok daha büyük masrafların önüne geçilebilir. Örneğin mevsime veya aracın sürekli kullanım şekline uygun olmayan bir lastik modeli seçmek; daha fazla yakıt tüketimine, lastiğin çabuk aşınmasına ve çeşitli mekanik arızalara neden olabilir. Elbette yanlış lastik modeli seçmek, sürüş güvenliği ve sürüş konforu açısından da olumsuz sonuçlara yol açar. Bu nedenle önce araç için en doğru lastik modelini bulmak daha sonra fiyatları incelemek daha doğru bir yaklaşım olacaktır. 

 

Kış Lastiği Modelleri ve Özellikleri

 

 

Kış lastiği cezası konusu da dikkate alınınca lastik seçiminde en fazla tereddüt yaşanılan alanlardan biri kış lastiği seçimidir. Kullanıcı hem performansı korumak hem de güvenli sürüş deneyimi yaşamak ister. Diğer yandan pek çok araç sahibi, kış lastiği alırken yaz lastiğini nereye koyacağına dair bir endişe de yaşar. Elbette güvenilir sağlamlıkta kış lastiği almak, kış lastiğini uzun yıllar kullanmak gibi istekler de söz konusu. Tüm bunları karşılamak üzere öncelikle kış lastiği modellerini ve kış lastiklerinin özelliklerini incelemek gerekir. Peki, kış lastiklerinin özelliği nedir ve kış lastikleri yaz lastiklerinden nasıl ayrılırlar?

 

Kış Lastiklerinin Özellikleri

 

 

Kış lastiklerinin temel özelliği, dişli desen yapısı ve özel karışımlarıyla kış şartlarında daha iyi yol tutuşu sağlamalarıdır. Kış lastiklerinin sırt desenleri, kış lastiği modeline ya da kış lastiği markasına göre farklılık gösterebilir ancak genel olarak kar, sulu kar ve suyu dışarı atacak şekilde tasarlanmıştır.

 

 

Kış Lastiği Tavsiyesi

 

 

Kış lastiği tercihinde aşağıdaki adımları izlemek yol gösterici olacaktır:

 

  1. Aracın kataloğundaki lastik ebat detayları dikkate alınmalı.
  2. Üreticinin önerdiği hız endeksi- yük endeksi gibi bilgilere uygun lastik aranmalı.
  3. Lastik özellikleri belirlendikten sonra aranan özelliklerde kış lastiği fiyatlarına bakılmalı. 
  4. Oto lastik taktırma ya da kış lastiği taktırma işlemi için mümkünse uzman desteği alınmalı. Çünkü böylece doğru montaj, balans ve ön düzen ayaları da sağlanır. 
  5. Kış lastiği takınca yaz lastikleri saklama alanı bulamamak da kullanıcıların zorlandığı konulardan biri. Bu konuda da profesyonel destek alınabilir. Lastik otellerinde doğru koşullarda saklanan oto lastikler tekrar mevsimi gelene dek kullanılabilir. 

 

 

Yaz Lastiği Modelleri ve Özellikleri

 

 

Kış lastiği uygulaması bittiğinde yaz lastiğine geçilir. Ülkemizde, bölgesel farklılıklar olmakla birlikte genel olarak Nisan- Kasım ayları arasındaki dönemde yaz lastiği kullanılır. Yazın kuru zeminde yol tutuşu yüksek, performanstan ödün vermeyen ve yakıt ekonomisi için iyi lastik seçimi önem kazanır. Kış lastiklerini yaz koşullarında kullanmak ise hem daha fazla yakıt tüketimine hem lastik gürültüsüne hem de kış lastiklerinin hızlı aşınmasına neden olur. 

 

 

Yaz Lastiklerinin Özellikleri

 

 

Yaz lastiklerinin desenleri kış lastiklerine göre daha az boşluk oranına sahip, daha fazla kauçuğun yola temasını sağlayan ve buna bağlı olarak ıslak ve özellikle de kuru zeminde çok daha iyi yol tutuş sağlayacak nitelikte tasarlanır.

 

Yaz Lastiği Tavsiyesi

 

 

Yaz lastiği tavsiyesi arayışında da üreticinin tavsiye ettiği lastik ebadı ve tipi öncelikli olarak dikkate alınmalıdır. Zira, üretici, bir dizi test sonucunda araçta hangi lastik yapısının en iyi sonucu sunacağını hesaplamıştır. Bu nedenle önce üreticinin verdiği bilgilere bakılmalıdır. 

 

 

Dört Mevsim Lastik Modelleri

 

Dört mevsim lastikleri, her mevsimde yani yıl boyunca kullanılan lastiklerdir. Ancak yıl boyunca dört mevsim lastiği kullanabilmek için bulunulan bölgede kış şartlarının oldukça ılıman olması gerekir. Dört mevsim lastik modelleri veya dört mevsim lastik çeşitleri konusunda da lastik.com.tr üzerinde hızlı ve kolay bir biçimde ilerlemek mümkün. 

 

 

Dört Mevsim Lastiklerinin Özellikleri

 

 

Dört mevsim lastikleri, sıcak havada da soğuk havada da belli seviyede performans gösterebilirler. Ancak yazın yaz lastiklerinden kışın da kış lastiklerinden daha az yol tutarlar ve direksiyon, fren ve viraj alma yetenekleri de daha düşüktür. Unutulmamalıdır ki dört mevsim lastikleri sadece uygun iklimlerde yıl boyunca kullanım için geliştirilmiştir. Her mevsimde her türlü yol koşulunda kullanabilecekleri kanısı yanlıştır. Dört mevsim lastik fiyatları bilgisi için binek araç lastikleri fiyat listesine ya da hafif ticari araç lastikleri fiyat listesine bakarak araştırma yapılabilir. 

 

 

Kolayca Lastik Satın Al!

 

 

Kış lastiği, yaz lastiği ya da dört mevsim lastiği arayışında lastik.com.tr, kullanıcıya aradığınız hızlı ve kolay bir biçimde bulma avantajı sunmaya odaklanıyor. Ayrıca hem fiyatları hem de özellikleri karşılaştırmak mümkün. Lastik hız endeksi, lastik yük endeksi, lastik kesit oranı, jant çapı gibi özelliklere göre filtreleme yapıp aranan lastiği bulmak da çok kolay. Sistemde, en uygun lastik fiyatları ya da lastik satın almak için gereken diğer bilgilere de erişmek çok pratiktir.