text.skipToContent text.skipToNavigation

NEDEN KIŞ LASTİĞİ

Bahar ve yaz aylarında kullandığınız standart yaz lastiklerinin performansı ağır kış şartlarında yeterli olmaz. Bilinenin aksine kış lastikleri yalnızca karlı ve buzlu yol koşulları için değildir. Özellikle Kasım-Nisan ayları arasında değişken hava ve yol koşullarında aracın dengeli ve güvenli hareket etmesini sağlar. Kış lastikleri, özel olarak geliştirilmiş tasarımı ve hamuru ile en düşük hava sıcaklıklarında bile yumuşaklığını ve dayanıklılığını korur. Sürücüleri en çok zorlayan ıslak, çamurlu, kaygan, karlı, erimiş karlı ve buzlu zeminlerde yol tutuşu, güçlü çekiş, güvenli frenleme, dengeli ve konforlu sürüş ile en yüksek seviyede su tahliyesi sağlar.

KIŞ LASTİĞİNİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Kış lastikleri +7°C'nin altındaki soğuk hava koşullarında daha iyi performans gösterecek şekilde tasarlanmıştır.
Kış lastiklerinin diş derinliğinin yaz lastiklerinden daha fazla olması yüksek seviyede su tahliyesi sağlar.
Kış lastiklerinin sırt deseninde daha çok kılcal kanal bulunur. Bu yapı karlı, erimiş karlı ve çamurlu yüzeylerde ilave çekiş sağlar.
Kış lastikleri özel karışımı sayesinde sertleşmeyerek, yola tutunma özelliğini korur.
Kış lastikleri içeriğindeki yüksek silika oranı sayesinde yola daha güçlü tutunmasını sağlar, ıslak zeminde sürüş emniyetini artırır.
Tüm bu özellikler sayesinde kış lastikleri yaz lastiklerine oranla daha yüksek yol tutuşu ve daha kısa fren mesafesine sahiptir.